Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

JPK na żądanie i podzielona płatność w systemach DGCS Biznesmen

02.07.2018

 

JPK na żądanie

Od dnia 1 lipca br. wszyscy przedsiębiorcy będą zobowiązani przesyłać nowe rodzaje plików JPK, tym razem wyłącznie na żądanie organu kontroli skarbowej. Programy z serii Biznesmen PRO oraz DGCS System są gotowe do generowania poniższych plików JPK. 

- JPK_FA (wykaz faktur sprzedaży)

- JPK_MAG (wykaz dokumentów magazynowych tj. PZ, WZ, RW, MM)

- JPK_PKPiR (wykaz księgowań w podatkowej księdze przychodów i rozchodów)

- JPK_EWP (wykaz księgowań w ewidencji ryczałtu)  

Najnowsze wersje programów do pobrania udostępnione są w dziale Aktualizacje na naszej stronie - SPRAWDŹ


Podzielona płatność - Split Payment

Od 1 lipca br. zaczyna obowiązywać tzw. podzielona płatność (Split Payment). Split Payment polega na możliwości zapłaty podatku VAT na specjalny rachunek VAT. Płacący za towary i usługi może zdecydować jak chce uregulować płatność za fakturę - czy całość (kwotę brutto) chce przekazać na konto rozliczeniowe sprzedawcy czy płatność chce podzielić (zastosować Split Payment), czyli kwotę VAT wpłacić na specjalny rachunek VAT sprzedawcy, a kwotę netto na rachunek rozliczeniowy tego samego sprzedawcy. Wybór metody płatności należy do dokonującego zapłaty i nie można mu blokować żadnej z możliwości.
Programy z serii Biznesmen PRO, Biznesmen mała firma oraz DGCS System są zgodne z wymaganiami ustawy o podzielonej płatności. 
 

 

 

 

PowrótZobacz wszystkie