Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Automatyczne księgowanie dokumentów sprzedaży z pliku JPK_VAT do ewidencji VAT programu Księga PRO
dodany przez Admin Admin, dnia: 27.01.2018
0 komentarzy

Program Księga Przychodów i Rozchodów PRO pozwala automatycznie zaksięgować dokumenty sprzedaży do ewidencji VAT sprzedaży, z pliku JPK_VAT wygenerowanego z dowolnego programu (pod warunkiem, że spełnia on wymogi Ministerstwa Finansów). 

 

Instrukcja:

 

1. Uruchom program Księga Przychodów i Rozchodów PRO.

 

2. Kliknij w opcję księgowania z pliku JPK_VAT, dostępną w menu Dodatki/Księguj dokumenty/z pliku JPK_VAT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. W oknie "Wskaż plik JPK" wskaż lokalizację w jakiej dostępny jest plik JPK_VAT, z którego zamierzasz zaksięgować dokumenty sprzedaży.

 

 

4. Po wskazaniu pliku JPK_VAT kliknij w opcję Otwórz. Rozpocznie się proces księgowania dokumentów sprzedaży zarejestrowanych w pliku JPK_VAT do ewidencji sprzedaży VAT w programie Księga Przychodów i Rozchodów PRO. Podczas księgowania system sprawdza poprawność danych adresowych nowych kontrahentów, którzy nie byli zapisani w bazie. Jeśli nie będą zgodne z wymogami programu, zostanie wyświetlone okno, w którym należy je odpowiednio przypisać do poszczególnych pól. 

 

 

5. Po zakończeniu procesu zostanie wyświetlony komunikat informujący o ilości zaksięgowanych dokumentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Otwórz okno "Przegląd Ewidencji VAT", dostepne w menu Przeglad/Ewidencja VAT i sprawdź poprawność zaksięgowanych wpisów. 

 

7. W związku z tym, że z pliku JPK_VAT księgowane są dokumenty tylko do ewidencji VAT sprzedaży, należy ręcznie zaksięgować sumę sprzedaży do księgi przychodów i rozchodów jednym wpisem, w oknie "Księga sprzedaż", dostepnym w menu Zapis dokumentu/Księga - sprzedaż.  

 

 

 


Dodaj komentarz

ChmXQ

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.