logo   logo

Biznesmen ONLINE to usługa umożliwiająca pracę z aplikacjami Infor System z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem Internetu w tzw. chmurze obliczeniowej (ang. Cloud Computing). Dedykowana jest firmom, których właściciele i pracownicy np. pracują w terenie lub w domu i potrzebują mieć dostęp do programu oraz jego aktualnej bazy danych o każdej porze.Nie wymaga szczególnych rozwiązań sprzętowych, przez co dostępne jest dla niemal każdego użytkownika dysponującego komputerem i dostępem do Internetu.
Po wykupieniu usługi użytkownik otrzymuje miejsce na specjalnym serwerze, który gwarantuje bezpieczeństwo zapisywanych na nim danych. Sama konfiguracja programu do pracy ze zdalną bazą danych jest niezwykle prosta i przystępna dla każdego użytkownika. Cały proces sprowadza się do zainstalowania programu z serii Infor System na swoim komputerze i wprowadzenia otrzymanych danych konfiguracyjnych. Posiadacz licencji może działać w ramach tej samej bazy danych na wielu komputerach jednocześnie, liczba stanowisk ograniczana jest jedynie licencją do programu Infor System, a więc możliwe jest ich nieograniczone zwiększanie.

Biznesmen ONLINE daję niemal nieograniczone możliwości jednoczesnej pracy wielu osobom w tym samym czasie z dowolnego miejsca na całym świecie. Dzięki temu rozwiązaniu praca w firmie wchodzi w nowy wymiar. Od tej pory zarówno bieżąca obsługa klienta, jak i pozostałe czynności nie są już ograniczane przez lokalizację, w której pracujemy. Użytkownik może się dowolnie przemieszczać zachowując możliwość ciągłe pracy i kontroli na postępami wykonywanych zadań. Praca staje się szybsza i prostsza ograniczając konieczność komunikacji pomiędzy użytkownikami. Przykładem może być jednoczesna sprzedażowa obsługa klienta - dzięki pracy na tej samej bazie danych wszystkie ceny, stany towarów, dane kontrahentów oraz inne informacje są aktualizowane na bieżąco. Niemożliwe staje się również przypadkowe zdublowanie numerów faktur wystawionych w różnych lokalizacjach.

Biznesmen ONLINE to nie tylko jednoczesna praca z wielu miejsc, ale również bezpieczeństwo danych, które są zapisywane na specjalnych serwerach dodatkowo chronionych fizycznie. Codziennie wykonywana kopia bazy danych daje dodatkową pewność oraz ochronę wprowadzanych informacji z możliwością ich przywrócenia w dowolnej chwili - wszystko po to, by użytkownik miał maksymalną kontrolę nad swoimi danymi, był pewny, co do ich bezpieczeństwa i poufności.

Rozwiązanie to jest elastyczne również w kwestii licencji - jeśli użytkownik przed upływem roku od momentu wykupienia licencji nie będzie miał potrzeby pracy w chmurze, to istnieje możliwość powrotu do pracy stacjonarnej i przeniesienia bazy danych z serwera na dysk komputera.