Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak generować pliki JPK z programów Fakturowanie PRO oraz Magazyn i Faktury PRO?
dodany przez Admin Admin, dnia: 06.01.2018
2 komentarze

Artykuł opisuje w jaki sposób przygotować plik JPK VAT, w celu przesłania go np. do biura rachunkowego, któremu zleciłeś prowadzenie księgowości Twojej firmy oraz niezbędne wymagania do jego utworzenia. Przeznaczony jest dla użytkowników programów:
- Fakturowanie PRO, 
- Fakturowanie PRO PLUS,
- Magazyn i Faktury PRO,

- Magazyn i Faktury PRO PLUS.

 

1. Uzupełnij wszystkie pola w oknie Dane firmy (menu: Konfiguracja/Dane firmy), w szczególności:

- Nazwa skrócona,
- Kod urzędu (JPK).

2. Kliknij w menu Raporty/JPK, a następnie wybierz odpowiedni typ pliku JPK (VAT lub FA).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. W oknie "Wybierz kryteria JPK_VAT" należy:

 

a) wybrać Okres, jaki ma uwzględniać plik JPK_VAT;

 

b) wskazać Wersję pliku JPK_VAT:

- 3: dotyczy rozliczeń za 2018 rok;

- 2: dotyczy rozliczeń za 2017 rok.

 

c) Kliknąć w OK w celu wygenerowania pliku JPK_VAT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Wyświetli się okno "JPK" z informacją zawierającą:

 

a) nazwę pliku np.: Nazwa_Skrócona_Firmy_JPK_VAT_V3_R2018_M1.xml

 

b) lokalizację domyślną, w której zapisał się plik C:/ProgramData/BiznesmenPRO/Magazyn/Eksport. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz, aby plik zapisywał się w innej lokalizacji niż domyślnie zdefiniowana w programie, otwórz okno Ustawienia (dostępne w menu Konfiguracja/Ustawienia), kliknij w Edytuj, wskaż nową lokalizację w polu "Katalog eksportu danych", kliknij Zapisz.

 

5. Przygotowany plik JPK_VAT można teraz wysłać do biura rachunkowego np. dołączając go do wiadomości e-mail.  

 

6. Jeśli chcesz sprawdzić zawartość wygenerowanego pliku, możesz go otworzyć np. w programie Notatnik (dostępnym w każdym systemie Windows).  

 


2 komentarze

Uzip
04.07.2018
Witam.
W jaki sposób zainstalować program na innym komputerze, po usunięciu z poprzedniego komputera?

Odpowiedz
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Instalacja odbywa się standardowo za pomocą płyty lub instalatora dostępnego pod adresem http://www.biznesmen.com.pl/uploads/demo/BiznesmenPRO.exe - tylko dla wersji aktualnych. Jeśli licencja obejmuje tylko jedno stanowisko komputerowe należy dodatkowo dokonać dezaktywacji poprzedniego wg instrukcji: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/ponowna-aktywacja-programu-biznesmen-pro

Odpowiedz

Dodaj komentarz

iCNde

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.