Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak wystawić Fakturę na podstawie kilku dokumentów WZ
dodany przez , dnia: 06.05.2015
0 komentarzy

Program Magazyn i Faktury PRO umożliwia wystawienie zbiorczej Faktury na podstawie kilku dokumentów WZ. Funkcja przydatna jest dla firm, które przez określony czas wydają towar kontrahentowi za pomocą dokumentów WZ chcąc rozliczyć się jedną Fakturą zbiorczą, mając jednocześnie kontrolę nad stanami magazynowymi oraz potwierdzenie wydania towaru.

 

Proces wystawiania Faktury na podstawie kilku dokumentów WZ przedstawiony został również na poniższym filmie z lektorem.

 

 

 

W menu Sprzedaż należy wybrać opcję Przegląd sprzedaży lub skorzystać z przycisku Przegląd sprzedaży w górnej części programu.
Następnie należy wybrać okres oraz  kontrahenta, któremu chcemy wystawić Fakturę za pomocą przycisku "...". Funkcja ta zawęzi wyświetlanie dokumentów jedynie do wybranego kontrahenta, co ułatwi zaznaczenie wybranych dokumentów. Identyczne działanie ma funcja Rodzaj, która pozwala na wybór typu dokumentu - w naszym przyadku WZ. Rezultatem będzie wyświetlenie dokumentów WZ jedynie z wybranego okresu dla danego kontrahenta (sortowanie możemy pominąć jeśli wybrane dokumenty WZ są od razu widoczne po otwarciu okna Przegląd sprzedaży).

 

 

 

Aby zaznaczyć wybrane dokumenty należy kliknąć na każdy z nich przytrzymując jednocześnie na klawiaturze klawisz Ctrl, następnie wybrać opcję FV do dokumentu w prawej części programu.

 

 

Na otwartym formularzu faktury istnieje możliwość wyboru środka transportu, zmiany formy płaności, wprowadzenia dodatkowych opisów etc.
Aby wystawić i wydrukować Fakturę należy wybrać opcję Zapisz w prawej części programu.

 


Standardowo na wydruku faktury pojawia się informacja o tym, na podstawie których dokumentów została wystawiona. Program umożliwia jej wyłącznie - należy wejść w menu Konfiguracja > Wydruki, zakładka Inne. Następnie kliknąć Edytuj i odznaczyć opcję Nie drukuj informacji FV do WZ, kliknąć Zapisz.

 

 

 

WARTO WIEDZIEĆ
Wystawienie Faktury zbiorczej nie usuwa dokumentów WZ z kartoteki, więc użytkownik  w dalszym ciągu ma możliwoćć ich podglądu lub wydruku.

W przypadku pojawienia się na Fakturze zbiorczej tych samych towarów w identycznych cenach program umożliwia ich grupowanie w celu skrócenia wydruku. Należy zaznaczyć opcję Grupuj te same towary na wydruku FV do WZ, dostępną w menu Konfiguracja > Wydruki, na zakładce Inne.

 

 

 

Opublikowany w: Magazyn i Faktury PRO

Dodaj komentarz

qV3CK

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.