Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak przenieść dane pracowników do nowej bazy w programie Kadry, Płace i ZUS PRO ?
dodany przez Karolina Pawlak, dnia: 26.09.2018
0 komentarzy

Program umożliwia przenoszenie podstawowych danych pracowniczych (pojedynczego pracownika lub wskazanej grupy) z jednej bazy programu Kadry, Płace ZUS PRO do innej (w tym używanej i posiadającej dane innych pracowników). Exportowi / importowi między bazami Kadr PRO  podlegają następujące dane:
- Dane pracownika
- Dane pracowników – ZUS
- Szkoła
- Wojsko
- Urzędy
- Zajęcia komornicze
- Umowy o pracę
- Aneksy
- szczegółowe warunki zatrudnienia
- Rodzina
- Historia zatrudnienia
- Badania okresowe / Badania pracowników
- Szkolenia / Szkolenia pracowników
- Nieobecności
- Urlop
- Staż pracy


Czynność Exportu wykonuje się z menu System > Import /export > Export Kadry PRO:

 

 

Należy wskazać ścieżkę, na której zostanie zapisany plik z exportem, np. Pulpit:

 

 

Wybieramy opcję  ‘Zapisz, a następnie określamy, czy export dotyczy jednej osoby, czy aktywnej grupy pracowników (działu / wybranej kontekstowo grupy):

 

We wskazanej lokalizacji zostanie zapisany plik w formacie XML:

 

 

Aby dokonać importu danych, należy wejść w programie w menu  System > Import /export > Export Kadry PRO:

 

 

Pojawi się okno do wskazania pliku z wcześniej wyexportowanymi danymi:

 

 

Po wskazaniu pliku wybieramy opcję ‘Otwórz’.


UWAGA! Aby import był wykonany poprawnie zalecane jest sprawdzenie, jaki format daty krótkiej jest ustawiony w Panelu Sterowania (Region). Zalecany jest format dd-MM-rrrr.


Dodaj komentarz

SPBKl

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.