logo  
Centrum
Pomocy

Witamy w Centrum Pomocy

Wybierz z poniższej listy tytuł programu, aby wyświetlić artykuły, porady oraz filmy instruktażowe

Biznesmen PRO dGCS System
Fakturowanie PRO Fakturowanie DGCS System
Magazyn i Faktury PRO Magazyn DGCS System
Księga Przychodów i Rozchodów PRO Księga Przychodów i Rozchodów DGCS System
Kadry, Płace i ZUS PRO Księga Handlowa DGCS System
Kadry i Płace DGCS System

Najnowsze wpisy


Z początkiem każdego roku płatnicy PIT zatrudniający pracowników zobowiązani są do sporządzenia deklaracji PIT-11 i IFT-1 oraz przesłania ich do urzędu skarbowego do 31 stycznia. Termin przekazania ich pracownikom upływa 29-02-2024 roku.
Użytkownicy oprogramowania dGCS Biznesmen z ważnym abonamentem, w zależności od zgłaszanego problemu, mogą otrzymać pomoc w postaci zdalnego przejęcia pulpitu.
Niektóre transakcje muszą przebiegać zgodnie z określonymi procedurami, które powinny zostać oznaczone w pliku JPK. W tym celu w trakcie wystawiania dokumentu należy wskazać właściwe oznaczenia VAT.

Najpopularniejsze wpisy


Od 2022 roku każdy przedsiębiorca (osoba fizyczna) prowadzący działalność gospodarczą, zobowiązany jest do składania co miesiąc deklaracji ZUS DRA. Aby uprościć właścicielom firm rozliczanie z ZUS-em, dodaliśmy w programie Ksiega Przychodów i Rozchodów PRO funkcję generowania ZUS DRA. Ponadto przygotowaliśmy instrukcję opisującą proces jej przekazania do ZUS za pomocą aplikacji PUE ZUS oraz podpisania jej profilem zaufanym EPUAP.
Często niejasne i trudne zagadnienie jakim jest korygowanie dokumentów zostało w programach z serii Biznesmen PRO/Podatnik rozwiązane w niezwykle intuicyjny sposób. Wystawienie faktury korygującej jest bardzo łatwe i zajmuje chwilę.
Polski Ład wprowadza szereg nowych metod i zasad obliczania podatków dochodowych oraz składek ubezpieczeniowych. Te rewolucyjne zmiany dotyczą wszystkich podatników. Wprowadzone zostają nowe ulgi podatkowe, zwiększa się kwota wolna od podatku, a także zwiększa się ilość przypadków dla stosowania podatku ryczałtowego. Zmiany dotyczą również składki zdrowotnej, która nie będzie już możliwa do odliczenia od podatku, na czym stracą niemal wszyscy przedsiębiorcy zarabiający powyżej 5 tys. zł miesięcznie niezależnie od formy opodatkowania. Zapraszamy do zapoznania się z postem, który pozwoli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących Nowego Polskiego Ładu.