logo  
Centrum
Pomocy

Księga Przychodów i Rozchodów PRO

Podkategorie


Najnowsze wpisy


Każdy wysłany plik JPK otrzymuje swój własny numer referencyjny dokumentu. Po tym numerze Ministerstwo Finansów sprawdza status wysłanego pliku JPK. Podczas pobierania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO) mogą pojawić się komunikaty o aktualnym statusie.
Podatnik może skorygować podstawę opodatkowania jak i podatek należny z tytułu nie uregulowanych wierzytelności przez dłużnika po upływie 90 dni. Korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w ramach tzw. ulgi na złe długi, o których mowa w art. 89a ust 1 i 4 ustawy o VAT (zmniejszające jak i zwiększające) należy ewidencjonować pojedynczo.

Najpopularniejsze wpisy


Od 2022 roku każdy przedsiębiorca (osoba fizyczna) prowadzący działalność gospodarczą, zobowiązany jest do składania co miesiąc deklaracji ZUS DRA. Aby uprościć właścicielom firm rozliczanie z ZUS-em, dodaliśmy w programie Ksiega Przychodów i Rozchodów PRO funkcję generowania ZUS DRA. Ponadto przygotowaliśmy instrukcję opisującą proces jej przekazania do ZUS za pomocą aplikacji PUE ZUS oraz podpisania jej profilem zaufanym EPUAP.
Baza danych zawiera wszystkie informacje, które zostały wprowadzone do programu. Jej przeniesienie na inny komputer jest prostą czynnością, po wykonaniu której możemy kontynuować pracę w innym miejscu bez utraty danych.
W przypadku awarii komputera lub systemu operacyjnego, na którym zainstalowany jest program z serii Podatnik/Biznesmen PRO istnieje możliwość skopiowania bazy danych i poprawna jej rejestracja na innym, sprawnym komputerze.