logo  
Centrum
Pomocy

Konfiguracja

W programach z serii DGCS System każdy użytkownik może mieć swój dostęp do określonej bazy danych. Właściciel jako administrator może również nadać określone uprawnienia każdemu użytkownikowi do danej bazy danych.
Artykuł przedstawia proces dodawania nowego kontrahenta oraz porusza temat blokowania sprzedaży jak również przydzielania rabatu.
W programie możliwe jest generowanie dokumentów wydania (FV) na drukarkach igłowych.
W zależności od posiadanej drukarki fiskalnej, program umożliwia wystawianie paragonu fiskalnego, na którym znajdzie się numer NIP kontrahenta.
Na podstawie funkcji dostępnych w programie można wdrożyć prosty system lojalnościowy bazujący na rabatach.
Od 1 października 2020 roku Ministerstwo Finansów narzuca obowiązek nadawania oznaczeń dla towarów oraz usług. Stworzono 13 kodów GTU, które firma we własnym zakresie musi przypisać do towarów oraz usług.
Towaru, który został przyjęty / wydany nie można usunąć.
Program umożliwia ustawienie osobnych wzorców numeru dla wystawianych dokumentów.
Programy Fakturowanie / Magazyn DGCS System umożliwiają bezpośrednią wysyłkę dokumentów na e-mail klienta.
W firmach prowadzących jednoczesną sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej i programu sprzedażowego często pojawi się problem z ustaleniem rzeczywistych stanów magazynowych - program Magazyn DGCS System posiada funkcję, która pozwala na łatwe jego rozwiązanie.
Użytkownicy programów z serii DGCS System mogą pracować jednocześnie w oparciu o wspólną bazę danych. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej efektywne działanie oraz gwarancję niepowtarzalności numerów dokumentów wystawianych przez kilku użytkowników na różnych stanowiskach komputerowych.