Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak poprawnie wystawić Fakturę korygującą
dodany przez , dnia: 29.10.2014
0 komentarzy

Często niejasne i trudne zagadnienie jakim jest korygowanie dokumentów zostało w programach z serii Biznesmen PRO/Podatnik rozwiązane w niezwykle intuicyjny sposób. Wystawienie faktury korygującej jest bardzo łatwe i zajmuje chwilę.

 

 

Proces wystawiania Faktury korygującej przedstawiony także na poniższym filmie z lektorem.

 

 

  

 

Poniżej opisujemy najczęstrze przykłady korygowania.

 

PRZYKŁAD 1 - Korygowanie ilości oraz ceny.

Aby otworzyć formularz faktury korygującej należy wejść w menu Sprzedaż/Przegląd sprzedaży, podświetlić (poprzez pojedyncze kliknięcie lewym przyckiem myszy) dokument, który ma zostać skorygowany i wybrać opcję Dokument korygujący. W aktualnej wersji programu opcja Koryguj dostępna jest również po kliknięciu na wybrany dokument prawym przyciskiem myszy.

 

 

 

W przypadku, gdy korekta dotyczy ilości sprzedawanego towaru lub usługi, nanosimy zmiany w polu ilość. W przypadku korygowania ceny zmiany nanosimy w polu cena netto lub cena brutto.
Pola różnica i bylo zostaną obliczone automatycznie.

 


Korekta ilości.

 

 

W celu wystawienia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj.

 

 

 

Korekta ceny.

 

 

W celu wystawienia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj

 

PRZYKŁAD 2 - Zamiana towaru lub usługi.

Poniższy przykład pokazuje przypadek, gdy kontrahent zwraca sprzedawcy towar, a w zamian otrzymuje inny w innej cenie.

Gdy towar zwracany jest sprzedawcy wówczas w polu ilość wprowadzamy 0. Nowy towar standardowo wybieramy za pomocą przycisku Słownik towarów (F2) i wpisujemy jego cenę oraz ilość. Na podstawie wprowadzonych cen oraz ilości program automatycznie obliczy wartość brutto - wykaże nadpłatę, niedopłatę lub wartość równą 0 (w przypadku identycznych cen).

Pola różnica i bylo zostaną obliczone automatycznie.

 

 

W celu wystawenia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj.

 

 

 

WARTO WIEDZIEĆ
W przypadku pomyłki na fakturze korygującej można ją edytować i ponownie wydrukować. W tym celu należy wejśc w menu Sprzedaż > Przegląd korekt, zaznaczyć na liście wybrany dokument i wybrać opcję Edytuj.

 

WARTO WIEDZIEĆ
Program pozwala na wystawienie wielu korekt do tej samej faktury.

 

WARTO WIEDZIEĆ
Program umożliwia wydruk jedynie korygowanych pozycji (najcześciej w przypadku faktur z wieloma pozycjami). Opcję można włączyć zaznaczająć pozycję "Wydruk korekt tylko z pozycjami, które korygowano" wchodząc w menu Konfiguracja > Wydruki > zakładka inne.

 

 

 


Dodaj komentarz

rTstE

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.