Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak poprawnie wystawić Fakturę korygującą
dodany przez , dnia: 29.10.2014
0 komentarzy

Często niejasne i trudne zagadnienie jakim jest korygowanie dokumentów zostało w programach z serii Biznesmen PRO/Podatnik rozwiązane w niezwykle intuicyjny sposób. Wystawienie faktury korygującej jest bardzo łatwe i zajmuje chwilę.

 

 

Proces wystawiania Faktury korygującej przedstawiony także na poniższym filmie z lektorem.

 

 

  

 

Poniżej opisujemy najczęstrze przykłady korygowania.

 

PRZYKŁAD 1 - Korygowanie ilości oraz ceny.

Aby otworzyć formularz faktury korygującej należy wejść w menu Sprzedaż/Przegląd sprzedaży, podświetlić (poprzez pojedyncze kliknięcie lewym przyckiem myszy) dokument, który ma zostać skorygowany i wybrać opcję Dokument korygujący. W aktualnej wersji programu opcja Koryguj dostępna jest również po kliknięciu na wybrany dokument prawym przyciskiem myszy.

 

 

 

W przypadku, gdy korekta dotyczy ilości sprzedawanego towaru lub usługi, nanosimy zmiany w polu ilość. W przypadku korygowania ceny zmiany nanosimy w polu cena netto lub cena brutto.
Pola różnica i bylo zostaną obliczone automatycznie.

 


Korekta ilości.

 

 

W celu wystawienia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj.

 

 

 

Korekta ceny.

 

 

W celu wystawienia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj

 

PRZYKŁAD 2 - Zamiana towaru lub usługi.

Poniższy przykład pokazuje przypadek, gdy kontrahent zwraca sprzedawcy towar, a w zamian otrzymuje inny w innej cenie.

Gdy towar zwracany jest sprzedawcy wówczas w polu ilość wprowadzamy 0. Nowy towar standardowo wybieramy za pomocą przycisku Słownik towarów (F2) i wpisujemy jego cenę oraz ilość. Na podstawie wprowadzonych cen oraz ilości program automatycznie obliczy wartość brutto - wykaże nadpłatę, niedopłatę lub wartość równą 0 (w przypadku identycznych cen).

Pola różnica i bylo zostaną obliczone automatycznie.

 

 

W celu wystawenia dokumentu należy wybrać opcję Zapisz - program wyświetli okno z wyborem drukarki. Jeśli chcemy obejrzeć fakturę przed wydrukiem należy zaznaczyć opcję Ekran i kliknąć Drukuj.

 

 

 

WARTO WIEDZIEĆ
W przypadku pomyłki na fakturze korygującej można ją edytować i ponownie wydrukować. W tym celu należy wejśc w menu Sprzedaż > Przegląd korekt, zaznaczyć na liście wybrany dokument i wybrać opcję Edytuj.

 

WARTO WIEDZIEĆ
Program pozwala na wystawienie wielu korekt do tej samej faktury.

 

WARTO WIEDZIEĆ
Program umożliwia wydruk jedynie korygowanych pozycji (najcześciej w przypadku faktur z wieloma pozycjami). Opcję można włączyć zaznaczająć pozycję "Wydruk korekt tylko z pozycjami, które korygowano" wchodząc w menu Konfiguracja > Wydruki > zakładka inne.

 

 

 


Dodaj komentarz

YP7wc

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.