logo  
Centrum
Pomocy

Wystawianie dokumentow

Od października 2020 roku przepisy wymagają oznaczania określonych towarów i usług kodami GTU.
Niektóre transakcje muszą przebiegać zgodnie z określonymi procedurami, które powinny zostać oznaczone w pliku JPK. W tym celu w trakcie wystawiania dokumentu należy wskazać właściwe oznaczenia VAT.
Program pozwala na wystawianie faktury (również zbiorczej) do paragonu oraz dokumentu WZ.
Program pozwala na kojarzenie z sobą towarów, czyli definiowanie tzw zamienników. Funkcja szczególnie przydatna w branżach wykorzystujących części zamienne np. motorzyzacyjnej, komputerowej, rolniczej.
Program pozwala na wykonanie inwentaryzacji w dowolnym momencie.
Niekiedy zachodzi konieczność wystawienia dokumentu sprzedaży w momencie, gdy na stanie magazynowym nie ma wystarczającej ilości towaru.
Program Magazyn i Faktury PRO PLUS pozwala na obsługę wielu magazynów, które mogą być odzwierciedleniem istniejących budynków, czy pomieszczeń, ale również mogą stanowić wirtualny magazyn przeznaczony do określania zasobów np. wybranego handlowca.
Niektóre firmy operują dokumentami WZ w ramach ułatwienia wewnętrznej komunikacji pomiędzy pracownikami oraz podczas obsługi klienta. Taki wydruk może stanowić podstawę pracy kierowcy/kuriera oraz magazyniera wydającego towar klientowi.
Grupowanie towarów na wydruku dokumentu sprzedaży może zostać zastosowane w przypadku wielokrotnego dodania na wydruk towaru sprzedawanego w tej samej cenie.