Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak prawidłowo przyporządkować kalendarz w programie Kadry, Płace i ZUS PRO ?
dodany przez Karolina Pawlak, dnia: 05.09.2018
0 komentarzy

Przyporządkowanie kalendarza jest bardzo istotne jeżeli chcemy, aby program Kadry, Płace i ZUS PRO, w sposób prawidłowy, ewidencjonował obecności, rejestrował nieobecności oraz wykonywał odpowiednie naliczenia płacowe.

W celu poprawnego przyporządkowania kalendarza należy wejść w menu Czas pracy > Przyporządkowanie kalendarzy > Kreator. Przechodzimy ‘Dalej >’, wybieramy grupę, jakiej chcemy przyporządkować kalendarz, a następnie zaznaczamy opcję ‘Wybór kalendarza’. W kroku 4 z 4 uzupełniamy datę, od której ma obowiązywać kalendarz (standardowo jest to data zatrudnienia pracownika) oraz wskazujemy odpowiedni kalendarz z listy.


UWAGA! Dla pracowników zatrudnionych w trakcie miesiąca kalendarz należy przyporządkować od pierwszego dnia miesiąca (np. zatrudniamy pracownika 13.08.2018r.- kalendarz przypisujemy od 1.08.2018r.), ponieważ za nieprzepracowaną część miesiąca wprowadzamy nieobecność- ‘Okres niesprawowania pracy’.


W przypadku, kiedy na liście pozycji nie pojawia się żaden zdefiniowany kalendarz, możemy utworzyć nowy kalendarz korzystając z opcji ‘Kreator kalendarza’.

 

Wybieramy opcję ‘Dalej >’, a następnie ‘Utwórz standardowy kalendarz’. W kroku 4 z 5 określamy rozkład tygodnia- jakie typy obowiązują w poszczególnych dniach:

 

 

W kroku 5 z 5 wprowadzamy rok, w którym ma obowiązywać kalendarz oraz jego nazwę i klikamy ‘Zakończ’.

 

 

Po opuszczeniu kreatora tworzenia kalendarza powrócimy do wyboru kalendarza:

 

 

Po zakończeniu pracy kreatora możemy sprawdzić, czy kalendarz został właściwie przyporządkowany wchodząc w Czas pracy > Przyporządkowanie kalendarzy > Kartoteka:

 

 

UWAGA! Dla pracownika powinien być przyporządkowany jeden kalendarz- nie trzeba w nowym roku przyporządkowywać tego samego kalendarza. Nowy kalendarz przyporządkowujemy w momencie, kiedy zmienia się wymiar etatu.


Dodaj komentarz

4hA8C

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Roman
05.03.2019
Jeśli nip jest poprawnie wpisany to na pewno hasło jest błędne. Miałem ten sam przypadek. Wystarczy zresetować hasło na mail.
Admin Biznesmen
01.03.2019
Dzień dobry.
Proszę rozpocząć od wykonania kopii bazy danych korzystając z tej instrukcji:

https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/Jak+przenie%C5%9B%C4%87+baz%C4%99+danych+z+program%C3%B3w+jak-przeniesc-baze-danych-z-program%C3%B3w-+BiznesmenPRO-na-nowy-komputer+-+spos%C3%B3b+1+%28zalecany%29na+nowy+komputer+-+spos%C3%B3b+1+%28zalecany%29

W celu ponownego użycia tego samego numeru licencji (w przypadku wersji jednostanowiskowej) należy dokonać dezaktywacji poprzedniego stanowiska. Ten krótki proces opisaliśmy pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/ponowna-aktywacja-programu-biznesmen-pro
Marcin
06.02.2019
Witam . Posiadam program fakturowanie pro 1 stanowisko. Zakupilem nowy komputer zainstalowalem program ( ze starego komputera bedzie program usuwany ) loguje się na nowym komputrrze i wyskakuje ze licencja nie obejmuje 2 stanowisk . Jak zrobic aby móc obsugiwac program na nkwym komputerza . Pozdrawiam
Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.