Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak prawidłowo przyporządkować kalendarz w programie Kadry, Płace i ZUS PRO ?
dodany przez Karolina Pawlak, dnia: 05.09.2018
0 komentarzy

Przyporządkowanie kalendarza jest bardzo istotne jeżeli chcemy, aby program Kadry, Płace i ZUS PRO, w sposób prawidłowy, ewidencjonował obecności, rejestrował nieobecności oraz wykonywał odpowiednie naliczenia płacowe.

W celu poprawnego przyporządkowania kalendarza należy wejść w menu Czas pracy > Przyporządkowanie kalendarzy > Kreator. Przechodzimy ‘Dalej >’, wybieramy grupę, jakiej chcemy przyporządkować kalendarz, a następnie zaznaczamy opcję ‘Wybór kalendarza’. W kroku 4 z 4 uzupełniamy datę, od której ma obowiązywać kalendarz (standardowo jest to data zatrudnienia pracownika) oraz wskazujemy odpowiedni kalendarz z listy.


UWAGA! Dla pracowników zatrudnionych w trakcie miesiąca kalendarz należy przyporządkować od pierwszego dnia miesiąca (np. zatrudniamy pracownika 13.08.2018r.- kalendarz przypisujemy od 1.08.2018r.), ponieważ za nieprzepracowaną część miesiąca wprowadzamy nieobecność- ‘Okres niesprawowania pracy’.


W przypadku, kiedy na liście pozycji nie pojawia się żaden zdefiniowany kalendarz, możemy utworzyć nowy kalendarz korzystając z opcji ‘Kreator kalendarza’.

 

Wybieramy opcję ‘Dalej >’, a następnie ‘Utwórz standardowy kalendarz’. W kroku 4 z 5 określamy rozkład tygodnia- jakie typy obowiązują w poszczególnych dniach:

 

 

W kroku 5 z 5 wprowadzamy rok, w którym ma obowiązywać kalendarz oraz jego nazwę i klikamy ‘Zakończ’.

 

 

Po opuszczeniu kreatora tworzenia kalendarza powrócimy do wyboru kalendarza:

 

 

Po zakończeniu pracy kreatora możemy sprawdzić, czy kalendarz został właściwie przyporządkowany wchodząc w Czas pracy > Przyporządkowanie kalendarzy > Kartoteka:

 

 

UWAGA! Dla pracownika powinien być przyporządkowany jeden kalendarz- nie trzeba w nowym roku przyporządkowywać tego samego kalendarza. Nowy kalendarz przyporządkowujemy w momencie, kiedy zmienia się wymiar etatu.


Dodaj komentarz

S2kGg

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.