Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak utworzyć promocję na towar lub grupę towarową
dodany przez Admin Admin, dnia: 07.07.2015
0 komentarzy

Programy z serii Biznesmen PRO posiadają możliwość tworzenia promocji z możliwością definiowania okresu jej trwania, zakresu oferty towarowej oraz wyborem kontrahentów objętych promocją.

 

W menu Słowniki należy wybrać Promocje i Rabaty. W prawej części programu wybieramy opcję Nowy.
 

 

 

W dolnej części okna, na zakładce Dane podstawowe należy wprowadzić nazwę tworzonej promocji/rabatu.

Na podstawie wartości wprowadzonej w rubryce rabat program będzie pomniejszał cenę towaru. Rabat nadawany jest procentowo. Można wskazać również cennik, na podstawie którego program ma ustalać ceny.

 

 

Istnieje możliwość wprowadzenia okresu trwania promocji. Po jej zakończeniu program automatycznie przestanie nadawać rabat na towary objęte promocją. Jeśli nie wprowadzimy zakresu dat, promocja będzie ważna bezterminowo lub do momentu jej wyłączenia przez użytkownika.

 

 

Na zakładce Towar wybieramy produkty objęte promocją - pojedynczy towar (klikając na przycisk "..." i wybierając ze słownika istniejący już towar lub korzystająć z przycisku + i dodając nowy produkt do słownika towarów). Jeśli chcemy aby promocja objęła całą grupę towarów nie należy wskazywać pojedynczego produktu, a jedynie grupę. Jeśli nie wskażemy towaru lub grupy towarowej, to promocją zostane objęte wszystkie produkkty znajdujące się w Słowniku towarów.

 


 

WARTO WIEDZIEĆ
Na czas promocji można utworzyć nową grupę towarową, w której zostaną umieszczone towary. Można również przenieść do niej towary z inncyh grup. Sposób tworzenie grup towarowych został opisany w podręcznej instrukcji obsługi dostępnej z poziomu aplikacji po kliknięciu na opcję Pomoc dla okna, w prawej części programu. Po otwarciu okna pomocy należy wybrać Słowniki > Grupy towarowe.


Na zakładce Kontrahent istnieje możliwość wyboru pojedynczego kontrahenta lub całej grupy (identycznie jak w przypadku wyboru towaru).
Jeśli nie wskażemy kontrahenta lub grupy kontrahentów, to promocją zostaną objęci wszyscy wprowadzeni do Słownika kontrahentów.

 


 

Aby zapisać i uaktywnić promocję należy wybrać opcję Zapisz dostępną w prawej części okna.

 

 

Po zapisaniu promocji program automatycznie będzie nadawać rabat procentowy na dokumentach sprzedaży.

 

Program umożliwia wprowadzanie zmian lub usuwanie istniejących promocji - wystarczy na liście podświetlić wybraną promocję, a następnie wybrać opcję Edytuj lub Usuń.

 

 


Dodaj komentarz

shQ4A

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.