Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak wystawić Fakturę w obcej walucie dla polskiego kontrahenta
dodany przez , dnia: 06.05.2015
0 komentarzy

Programy z serii Biznesmen PRO posiadają możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży dla polskich kontrahentów w dowolnej walucie.

 

Proces wystawiania Faktury w obcej walucie dla polskiego kontrahenta został przedstawiony także na poniższym filmie z lektorem.

 

  

Rozpoczynamy wyboru typu dokumentu np. Faktura.

Nabywcę wybieramy za pomocą Słownika kontrahentów, klikając na wybranego dwukrotnie.

 

 

Następnym krokiem jest wybór waluty, w której ma zostać wystawiony dokument. W tym celu klikamy na opcję Waluta, następnie z rozwijanego menu Waluta wskazujemy tą, w której chcemy wystawić Fakturę. Podświetlamy ją i klikamy na opcję Pobierz kursy NBP.
W okresie wskazujemy np. ostatni tydzień. Klikamy na Pobierz. Po pobraniu tebeli wybieramy opcję Zamknij.

 

 

W przypadku braku wymaganej waluty w słowniku należy zaznaczyć opcję Importuj słownik walut w celu pobrania brakujących definicji.
 

 

 

Wskazujemy pobraną tabelę, wg której chcemy przeliczyć walutę. Klikamy Wybierz.

 

  

Aby wybrać towar lub usługę, które chcemy sprzedać należy skorzystać ze Słowników i kliknąć dwukrotnie na wybraną pozycję. Program automatycznie przeliczy cenę z polskich złotych na wybraną walutę, w naszym przypadku EURO. Jeśli towar nie ma zdefiniowanej ceny w słowniku możemy wprowadzić ją bezpośrednio na fakturze. Musi być to cena w walucie, przeliczona po wybranym wcześniej kursie.
Wprowadzamy ilość oraz stawkę VAT. Program automatycznie obliczy wartość podatku VAT przeliczając go na polskie złote.

 

 

Kolejnym krokiem jest wybór środka transportu oraz formy płatności. Aby wystawić i wydrukować dokument klikamy na Zapisz.

 

 


Istnieje możliwość zapisu faktury w formcie PDF oraz wysyłką mailem.

 

  

WARTO WIEDZIEĆ
Regulacje dotyczące zasad przeliczeń na złote kwot wyrażonych w walutach obcych uległy zmianie w 2014 roku - wystawiający ma obowiązek przeliczenia podatku na polskie złote po zadanym kursie lub wg kursu średniego danej waluty, w zależności od daty powstania obowiązku podatkowego.

 

 

 


Dodaj komentarz

CtUJU

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.