Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Konfiguracja formatu numeracji dokumentu
dodany przez , dnia: 28.10.2014
0 komentarzy

W wielu firmach sposób numeracji dokumentów odbiega od standardowego, w związku z tym postanowiliśmy przedstawić kilka alternatywnych przykładów.

W celu zmiany ustawień w numeracji dokumentów należy wybrać w menu Konfiguracja pozycję Dokumenty/Numeracja. Następnie należy zaznaczyć wybrany typ dokumentu np. Faktura poprzez pojedyncze kliknięcie lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję Edytuj.
Zmian w formacie dokunujemy na zakładce Dane podstawowe.

 

 

  

 

PRZYKŁAD 1
Poniższe ustawienia spowodują, że dokument będzie oznaczony następująco:
Numer dokumentu/Numer miesiąca/Numer roku
Z początkiem każdego miesiąca oraz roku numeracja będzie rozpoczynać się od numeru 1 np. 1/03/2014.

 

 

PRZYKŁAD 2

Poniższe ustawienia spowodują, że dokument będzie oznaczony następująco:
Numer dokumentu/Numer miesiąca/Numer roku
W poniższym przypadku numeracja będzię ciągła przez cały rok, z początkiem każdego miesiąca jego symbol będzie ulegać zmianie.
Z początkiem każdego roku numeracja będzie rozpoczynać się od numeru 1 np. 1/03/2014.

 

 

PRZYKŁAD 3

Poniższe ustawienia spowodują, że dokument będzie oznaczony następująco:
Dowolny tekst/Numer dokumentu/ Numer roku
W poniższym przypadku numeracja będzię ciągła przez cały rok.
Z początkiem każdego roku numeracja będzie rozpoczynać się od numeru 1 np. AAA/1//2014.

 

 

PRZYKŁAD 4

Poniższe ustawienia spowodują, że dokument będzie oznaczony następująco:
Numer dokumentu/Dowolny tekst/Numer roku

W poniższym przypadku numeracja będzię ciągła przez cały rok.
Z początkiem każdego roku numeracja będzie rozpoczynać się od numeru 1 np. 1/AAA/2014.

 

 

PRZYKŁAD 5

Poniższe ustawienia spowodują, że dokument będzie oznaczony następująco:
Numer dokumentu/Symbol magazynu/Numer rok

Symbol magazynu pobierany jest z ustawień wprowadzonych w menu Słowniki w pozycji Magazyny (możliwość obsługi większej ilości magazynów dostępna jest w programie Magazyn i Faktury PRO Plus).
W poniższym przypadku numeracja będzię ciągła przez cały rok.
Z początkiem każdego roku numeracja będzie rozpoczynać się od numeru 1np. 1/GLW/2014.

 

 

  

WARTO WIEDZIEĆ
Gdy w numeracji zostaną użyte symbole mm lub rrrr - program automatycznie pobierze numer miesiąca oraz roku z bierzące daty w systemie Windows.

 

 

 


Dodaj komentarz

8HYTm

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.