Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak rozliczyć opiekę nad dzieckiem z art. 188 KP w programie Kadry, Płace i ZUS PRO ?
dodany przez Karolina Pawlak, dnia: 06.09.2018
0 komentarzy

Zgodnie z art. 188 § 1 Kodeksu pracy, pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Co ważne, dziecko nie musi być chore, aby pracownik mógł otrzymać zwolnienie na opiekę. Niewykorzystane w danym roku kalendarzowym dni na opiekę na dzieckiem nie przechodzą na następny rok kalendarzowy- prawo do zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem, które nie zostało wykorzystane w danym roku kalendarzowym przepada.

 

Aby wprowadzić należne dni należy wejść Czas pracy > Urlopy. Wybieramy opcję ‘Edytuj dane’ i wprowadzamy należny urlop. Od 2016 roku istnieje możliwość naliczania oraz rozliczania nieobecności ‘Opieka nad dzieckiem z art 188 KP – Monitor’ dziennie albo godzinowo (opcjonalnie):

 

Po uzupełnieniu danych zachowujemy zmiany. W przypadku zaznaczeniu pracownikowi dni "Opieki nad dzieckiem" w polu "Należny" w danym roku, program w następnym roku automatycznie uwzględni te dni.

W celu zarejestrowania nieobecności pracownika wchodzimy w menu Czas pracy > Nieobecności i wprowadzamy nową nieobecność uzupełniając zakładkę ‘Dane podstawowe’ i zaznaczając typ: ‘Opieka nad dzieckiem z art 188 KP – Monitor’:

 

 

W przypadku rozliczenia godzinowego należy przejść na zakładkę ‘Rozliczanie zaawansowane’ i wprowadzić liczbę godzin urlopu:

 

 

 Po uzupełnieniu danych zapisujemy wprowadzone zmiany.

W przypadku wynagrodzenia za nieobecności niebędące urlopami wypoczynkowymi, chorobami lub zasiłkami, czyli jak opieka nad dzieckiem, jest możliwość, aby wynagrodzenie z tytułu tej nieobecności było naliczane ze składników zmiennych.Jeżeli program nie będzie miał danych o zmiennej podstawie urlopowej, podczas obliczania płac pojawi się komunikat:

 

 

Po wprowadzeniu wartości program obliczy wartość wynagrodzenia z części zmiennej i poda ją w Analizie płac:
 

 

 

 


Dodaj komentarz

4dI7Z

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.
Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.