Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Jak rozliczyć opiekę nad dzieckiem z art. 188 KP w programie Kadry, Płace i ZUS PRO ?
dodany przez Karolina Pawlak, dnia: 06.09.2018
0 komentarzy

Zgodnie z art. 188 § 1 Kodeksu pracy, pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Co ważne, dziecko nie musi być chore, aby pracownik mógł otrzymać zwolnienie na opiekę. Niewykorzystane w danym roku kalendarzowym dni na opiekę na dzieckiem nie przechodzą na następny rok kalendarzowy- prawo do zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem, które nie zostało wykorzystane w danym roku kalendarzowym przepada.

 

Aby wprowadzić należne dni należy wejść Czas pracy > Urlopy. Wybieramy opcję ‘Edytuj dane’ i wprowadzamy należny urlop. Od 2016 roku istnieje możliwość naliczania oraz rozliczania nieobecności ‘Opieka nad dzieckiem z art 188 KP – Monitor’ dziennie albo godzinowo (opcjonalnie):

 

Po uzupełnieniu danych zachowujemy zmiany. W przypadku zaznaczeniu pracownikowi dni "Opieki nad dzieckiem" w polu "Należny" w danym roku, program w następnym roku automatycznie uwzględni te dni.

W celu zarejestrowania nieobecności pracownika wchodzimy w menu Czas pracy > Nieobecności i wprowadzamy nową nieobecność uzupełniając zakładkę ‘Dane podstawowe’ i zaznaczając typ: ‘Opieka nad dzieckiem z art 188 KP – Monitor’:

 

 

W przypadku rozliczenia godzinowego należy przejść na zakładkę ‘Rozliczanie zaawansowane’ i wprowadzić liczbę godzin urlopu:

 

 

 Po uzupełnieniu danych zapisujemy wprowadzone zmiany.

W przypadku wynagrodzenia za nieobecności niebędące urlopami wypoczynkowymi, chorobami lub zasiłkami, czyli jak opieka nad dzieckiem, jest możliwość, aby wynagrodzenie z tytułu tej nieobecności było naliczane ze składników zmiennych.Jeżeli program nie będzie miał danych o zmiennej podstawie urlopowej, podczas obliczania płac pojawi się komunikat:

 

 

Po wprowadzeniu wartości program obliczy wartość wynagrodzenia z części zmiennej i poda ją w Analizie płac:
 

 

 

 


Dodaj komentarz

uxe5W

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Roman
05.03.2019
Jeśli nip jest poprawnie wpisany to na pewno hasło jest błędne. Miałem ten sam przypadek. Wystarczy zresetować hasło na mail.
Admin Biznesmen
01.03.2019
Dzień dobry.
Proszę rozpocząć od wykonania kopii bazy danych korzystając z tej instrukcji:

https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/Jak+przenie%C5%9B%C4%87+baz%C4%99+danych+z+program%C3%B3w+jak-przeniesc-baze-danych-z-program%C3%B3w-+BiznesmenPRO-na-nowy-komputer+-+spos%C3%B3b+1+%28zalecany%29na+nowy+komputer+-+spos%C3%B3b+1+%28zalecany%29

W celu ponownego użycia tego samego numeru licencji (w przypadku wersji jednostanowiskowej) należy dokonać dezaktywacji poprzedniego stanowiska. Ten krótki proces opisaliśmy pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/ponowna-aktywacja-programu-biznesmen-pro
Marcin
06.02.2019
Witam . Posiadam program fakturowanie pro 1 stanowisko. Zakupilem nowy komputer zainstalowalem program ( ze starego komputera bedzie program usuwany ) loguje się na nowym komputrrze i wyskakuje ze licencja nie obejmuje 2 stanowisk . Jak zrobic aby móc obsugiwac program na nkwym komputerza . Pozdrawiam
Admin Biznesmen
13.12.2018
Dzień dobry.
Aktywacja online obowiązuje od wersji 9.0, być może posiada Pan wersję starszą - szczegóły znajdują się na umowie licencyjnej. W przypadku dalszych problemów sugeruję kontakt telefoniczny lub mailowy z działem pomocy technicznej, na podstawie danych firmy ustalimy wersję programu, pomożemy w uzyskaniu dostępu do konta oraz aktywacji.
Przemysław
12.12.2018
Dzień dobry
nie mogę się ponownie zalogować na swoje konto po wgraniu nowego systemu operacyjnego (10). Program mówi że źle wpisałem nip z kreskami
lub hasło. Wpisywałem z kreskami 3/2/2/3 , 3/3/2/2 i różnie i nic
hasło znam .Gdy wpisywałem rejestrację program powiedział że jest już taki klient.