Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak rozumiem

Powielanie faktur, towarów lub usług
dodany przez , dnia: 29.10.2014
4 komentarze

Powielanie faktur, towarów lub usług jest opcją znaczenie przyspieszającą pracę z programem. Oszczędza czas oraz zmniejsza ryzyko pomyłki, gdyż funkcja ta wypełnia pola nowej faktury, towaru lub usługi danymi z istniejącej/wskazanej faktry, towaru lub usługi.

 

Powielenie towaru/usługi.
Aby powielić towar lub usługę należy w menu Słowniki wybrać słownik towarów lub usług. Po wyświetleniu asortymentu klikamy na wybrany towar lub usługę na liście prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Powiel towar/ Powiel usługę. 

 

 


W celu zapisania powielonego towaru lub usługi użytkownik musi zmodyfikować pole indeks, pownieważ kartoteka nie może zawierać dwóch identycznych indeksów, pole nazwa może pozostać bez zmian. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji Zapisz.

 

 

 

 

Powielanie faktur
W celu powielenia dowolnego dokumentu sprzedaży należy z menu Sprzedaż wybrać Przegląd sprzedaży, następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany dokument i wybrać opcję Powiel dokument.

 


Program wyświetli dokument z kolejnym numerem oraz bierzącą datą z zachowaniem całej zawartości powielanego dokumentu. Użytkownik może wystawić go w obecnym stanie lub nanieść zmiany w ilościach, cenach, formie płatności itd., dodać kolejne sprzedawane towary lub usługi, jak również zmienić kontrahenta.

 

  

 

 

 

 


4 komentarze

hubapiet
30.10.2014
Nie na temat, ale jako propozycja artykułu na bloga - jednostki miar. Program podobno obsługuje wielojednostkowość. Warto to opisać. Po zdefiniowaniu nowego towaru i jego jednostki miary w zakładce Dane podstawowe mamy jeszcze listę rozwijalną w zakładce Zakup. Niestety pozwala to jedynie wybrać tą samą jednostkę, którą wybraliśmy wcześniej w podstawowych.
Również sprzedaż danego towaru może być realizowana na np. litry i opakowania, metry sześcienne i kwadratowe itp. Być może istnieje algorytm przeliczania jednostek, ale nie mogę znaleźć.

Odpowiedz
Admin Biznesmen
04.11.2014
Funkcja, o którą Pan pyta będzie dostępna w aktualizacji programu na 2015 rok. Przybliżony termin jej wydania to pierwsza połowa grudnia 2014 r.
Odpowiedz
hubapiet
04.11.2014
To świetnie, dziękuję.

Czy jest szansa na podsumowanie sprzedaży dla danego klienta lub dla danego towaru?

Tzn. wchodzę w towar i mogę wyświetlić ile go w zadanym okresie sprzedano i na jakich dokumentach handlowych się znajduje.
Albo wchodzę w klienta i podsumowuję całą sprzedaż dla niego (lub zakup od niego) w zadanym okresie wraz z listą towarów, z której mogę wejść w poszczególne dostawy lub poszczególne dokumenty sprzedaży.

Odpowiedz
Admin Biznesmen
05.11.2014
Wszystkie tego typu zestawienia program przygotowuje. Są one dostępne z poziomu menu Raporty/Sprzedaży oraz Raporty/Od kontrahentów.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

pwD2f

Tagi

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Admin Biznemen
09.11.2018
W trakcie instalacji programu nie jest widoczny cały proces instalacji SQL Server z poszczególnymi etapami, najwyraźniej w systemie była jakiś powód uniemożliwiający jego instalację. W przypadku nowej instalacji Windows należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania wszystkich dostępnych aktualizacji systemowych. Obecnie proszę w panelu sterowania na liście "Programy i funkcje" sprawdzić, czy występują składniki z frazą SQL - każdy z nich należy odinstalować. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera i instalacja SQL Server wg instrukcji dostępnej na naszym blogu pod adresem: https://www.biznesmen.com.pl/blog/post/instrukcja-instalacji-sql-server-2014
Marek
08.11.2018
Witam co gdy w oknie usługi lokalne nie mam w ogóle serwera SQL mimo tego że program go instalował i instalacja zakończyła się powodzeniem bez żadnych błędów. Windows 10 jest nowo postawiony. To jest pierwsza wgrana i jak do tej pory jedyna aplikacja.
Admin Biznesmen
06.11.2018
Archiwum zawiera wszystkie dane, które użytkownik wprowadził do bazy danych i w samym procesie jego odtwarzania nie przewidziano możliwości rezygnacji z ich części. W przypadku korzystaniu z programu Magazyn i Faktury PRO (PLUS) możliwe jest wykonanie Bilansu otwarcia, który usunie powiązania pomiędzy dokumentami i towarami (tzn. ruch magazynowy) oraz opcjonalnie również dokumenty. Pozbywanie się nawet części danych nie jest jednak zalecane ze względu na obowiązek generowania plików JPK, a tym samym uniemożliwiać ich stworzenie w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
Szach
01.11.2018
Witam. Chcę dokonać przeniesienia bazy danych na inny komputer, lecz nie potrzebuję całej historii danych (np. z 6 lat), lecz tylko np. z ostatniego roku. Czy jest możliwość przeniesienia części bazy danych? (cała historia została by na "starym" komputerze).
Admin Biznesmen
17.08.2018
Dzień dobry.
Powodem może być instalacja nowszej wersji niż ta, na którą została zakupiona licencja - wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować właściwą pobierając ją ze strony https://www.biznesmen.com.pl/aktualizacje
W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej, konsultanci szybko ustalą przyczynę.