logo  
Centrum
Pomocy

W całym systemie w miejscach, gdzie dane prezentowane są w sposób tabelaryczny, jest możliwość wyszukiwania danych po indywidualnym ustawieniu parametrów.

W celu ustawienia tych parametrów należy w polu wyszukiwania kliknąć na znak zębatki i z dostępnych opcji wybrać "Ustawienia kolumn".

 

 

* zaznaczenie opcji "Szukaj po dowolnej części tekstu" określa czy mechanizm szukający ma szukać po dowolnej części testu czy od początku tekstu

* zaznaczenie opcji "Wyświetlaj tylko pasujące wiersze" określa czy mają być wyświetlane wszystkie wiersze czy tylko te pasujące do szukanej frazy

 

W wyświetlonym oknie można wybrać nazwy kolumn, po których mają być wyszukiwane pozycje. Odpowiednie kolumny należy zaznaczyć haczykiem i następnie kliknąć Zamknij.

 

 

Po zamknięciu można wprowadzić fragment tekstu odpowiadającego wybranym wcześniej kolumnom i według tych ustawień program wyświetli pasujące pozycje.

 

Uwaga! Ustawienia te są indywidualne dla każdego użytkownika systemu i są indywidualne dla każdej bazy danych założonej w programie!