logo  
Centrum
Pomocy

Ryczałt

Każdy nieuregulowany rachunek odbiorcy wobec nas trafia do kartoteki należności.
W zależności od prowadzonej działalności oraz od osiąganych przychodów ewidencjonowanych każdy podatnik może być na innej stawce ryczałtu. Program do automatycznego księgowania z pliku JPK lub z modułu Fakturowanie czy Magazyn ma ustawioną domyślną stawkę ryczałtu w wysokości 3%.
W programach księgowych z serii DGCS System istniej możliwość podejrzenia zaksięgowanych wpisów z powiązanymi ewidencjami takich jak np. vat, magazyn czy rozrachunki.
Pobieranie danych z GUS lub VIES pozwala importować w szybki sposób dane o kontrahencie.
Wezwanie do zapłaty to dokument wysyłany w trakcie procesu windykacji, które wierzyciel kieruje do dłużnika i zawiera wezwanie do uregulowania należności w określonym czasie.
Zasada stosowania ulgi na złe długi w podatku dochodowym jest taka sama jak w VAT, tj. dla dokumentów, u których upłynął termin 90 dni, licząc od terminu płatności wskazanego na fakturze/rachunku.
Dane początkowe księgi można wprowadzić za pomocą Bilansu otwarcia, natomiast żeby kontynuować numerację liczby porządkowej należy ustalić w programie DGCS System z jakim numerem początkowym ma się rozpocząć księgowanie dokumentów w danym roku rozrachunkowym.
Pliki w formie JPK EWP dotyczące ewidencji przychodów w przypadku opodatkowania na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych podatnicy zobowiązani są do przygotowania i przekazania w formie elektronicznej do organów podatkowych na żądanie/w ramach kontroli.
W sytuacjach gdy nie jesteśmy pewni jakiegoś księgowania lub mamy wątpliwość co zaksięgował inny pracownik możemy 'przypiąć' do zaksięgowanego dokumentu notatkę dla siebie lub innej osoby.
Seryjne wprowadzanie dokumentów to funkcja, która przyspiesza proces księgowania.